Oto Yıkama Makinaları / Basınçlı Yıkama – Köpük Makinaları

Bir oto yıkama tesisi açacağınız zaman ihtiyacınız olan temel makinalar Islak-Kuru Endüstriyel Süpürge, Yıkama Özellikli Islak Kuru Süpürge, Soğuk Basınçlı Yıkama Makinası, Kompresör ve Köpük Makinasıdır.

Bu temel makinalar ile rahatlıkla oto yıkama tesisi açabilirsiniz. Makina seçiminde önerilerimiz ise şöyle ;

Islak-Kuru Endüstriyel Süpürge ;

Profesyonel amaçla kullanacağınız için süpürge seçerken mutlaka 3 motorlu WD753 veya EWD753  modelini tercih etmenizi öneririz. Çalışma esnasında motorlardan biri zarar görse de müşterinizi bekletmeden çalışmaya devam edebilir, servis gelene kadar alternatifsiz kalmazsınız.  WD753′ ü sadece süpürme amaçlı, EWD753′ ü ise koltuk ve paspas yıkama amaçlı kullanırsınız. Koltuk yıkaması yapmayacaksınız sade WD753 süpürge alarak bu işe başlayabilirsiniz.

Basınçlı yıkama makinesinde ise ana parametre kullandığınız elektrik hattının ev tipi mi? yoksa sanayi tipi mi olduğudur ? Konut tipi elektrik hattınız var ise 150 Bar – HP150 Soğuk Basınçlı Yıkama makinesi kullanmak durumundasınız. Sanayi tipi hattınız var ise önerimiz 200 Bar Basınçlı HP200- Soğuk Basınçlı Yıkama Makinesidir.  200 Bar basınçlı yıkama makinesi daha tazzikli olduğu için daha etkin ve kısa sürede iş yapma şansınız olacaktır. Biraz daha pahalı bir modeli tercih etme şansınız var ise 250 Barlık – HP250 Soğuk Basınçlı Yıkama Makinesini almanız daha uygundur.

Basınçlı yıkama makinenizi uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız, su girişine mutlaka fitre takmanız gerekmektedir. Zira su içindeki partüküller basınçlı yıkama makinelerin porselen kısmını çizmekte ve makinenin kısa sürede arızalanmasına sebep olmaktadır. Filtre olmadığı için pompanın zarar görmesi halinde, bakım hizmetinin garanti kapsamında yapılmayacağını bilmelisiniz.

Oto yıkama tesislerinde ihtiyacınız olan diğer ürünler ise Kompresör ve EXPO60 köpük makinesidir.

Düşük maliyet zorunluluğunuz yok ise Sıcak-Soğuk basınçlı yıkama makinası, buharlı yıkama makinası, jetonlu yıkama makinaları gibi alternatifleri de düşünebilirsiniz.

Farklı alternatifler konusunda daki çözüm önerilerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir